Scroll to top

برندینگ

برندینگ یا همان برندسازی در قلب فعالیت‌های کسب‌وکار شما قرار دارد. این برند است که می‌فروشد، دهان‌به‌دهان می‌چرخد، مشتری همیشگی می‌سازد و متاسفانه گاهی همین برند است که به‌یک‌باره همه چیز را خراب می‌کند! بنابراین برندینگ یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی است که باید روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

برند شما در حقیقت تصویری از کسب‌وکار شماست که با عواطف و احساسات مشتریان گره خورده و دقیقا همین برند است که در لحظه حساس خرید، محصول شما را به مشتری یادآوری می‌کند. او جایی میان قلب و ذهن مشتری قرار دارد. بنابراین تمام پیچیدگی‌هایی که یک انسان می‌تواند داشته باشد، در مسیر برندسازی هم وجود دارد.

کپی‌رایتینگ تگ‌لاین و شعار

به شعارهایی که از بر هستید فکر کنید. شعار و تگ‌لاین درست این قدرت را دارد که ملکه ذهن شود و در لحظه حساس خرید، چراغ اولین انتخاب را در ذهن مخاطب روشن کند. پس قدرت و ریتم ماندگار کلمات را دست‌کم نگیرید!

نام‌گذاری برند و محصول

درست مثل حساسیت نام‌گذاری فرزندی که قرار است یک عمر با نامش زندگی کند، نام برند هم همین‌قدر مهم و حساس است. یک نام درست، هم برند را متمایز و ماندگار می‌کند، هم رابطه برند و مخاطب را شکل می‌دهد و کامل می‌کند.

خلق هویت مفهومی برند

برندهای ماندگار تصادفی خلق نمی‌شوند! بلکه نتیجه مدت‌ها برنامه‌ریزی‌ هوشمندانه هستند. درست مثل انسان تاثیرگذار، برند تاثیرگذار هم نیاز به روح، شخصیت و ارزش‌های مخصوص‌به‌خود را دارد که همان هویت مفهومی است.

تدوین برندبوک

برند شما چه هویتی دارد و چگونه باید نمایش داده شود؟ این اصلی‌ترین سوالی است که برندبوک در قالب اصول و قوانینی مشخص به آن پاسخ می‌دهد. در حقیقت برندبوک چهارچوب تعیین‌کننده ارتباطات برند شما با مخاطبان است.

خلق هویت بصری برند

اگر به برندهای بزرگ فکر کنید، حتما لوگو و سایر اِلمان‌های تصویری آن‌ها یادتان می‌آید. هویت بصری در واقع همه این رنگ‌ها و دیزاین‌هایی است که از یک برند می‌بینید، وقتی در یک قالب یکپارچه و منسجم بیایند.

خلق هویت کلامی برند

درست مثل انسان‌، برندها هم لحن و ادبیات خاص ‌خود را دارند. هویت کلامی، ساختاری یکپارچه به کلام برند می‌دهد و آن را از سایر برندها متمایز می‌کند. نداشتن هویت کلامی، تصویری چندشخصیته از برند در ذهن ایجاد می‌کند.