Scroll to top

هویت بصری برندیست


دفتر مرکزی گروه علی بابا

برندینگ

هویت بصری برندیست

درباره برند

برندیست شرکتی است که با کمک دپارتمان‌های تخصصی، راهکارهای خلاقانه و استراتژیک در حوزه بازاریابی و برندینگ به مشتریان خود ارائه می‌دهد؛ راهکارهایی که هم‌راستا با استراتژی‌های برند باشد. برندیست آژانس تخصصی طراحی و پیاده‌سازی استراتژی‌های رقابتی است؛ استراتژی‌هایی که جایگاه واقعی برند را در بازار احیا می‌کنند.

چه مسأله‌ای وجود داشت؟

برندیست به هویتی مدرن، مینیمال و جسور احتیاج داشت که بتواند روحیه رقابتی این شرکت را به نمایش بگذارد. حوزه فعالیت برندیست، برندینگ، تبلیغات و بازاریابی (به ویژه بازاریابی دیجیتال) است. هویت بصری برندیست باید هویتی جامع می‌بود که بتواند بیانگر طیف وسیع خدمات این شرکت باشد.

چه راه‌حلی ارائه دادیم؟

در طراحی لوگوی برندیست، باید تعادلی میان استراتژی و خلاقیت برقرار می‌کردیم. این لوگو باید به نحوی دیزاین می‌شد که مفهوم «سادگی فکرشده» را منعکس کند. به همین دلیل از سبک دیزاین سوئیسی بهره گرفتیم. سبکی که منعکس‌کننده آرمان‌های مدرنیسم و سادگی است.
به لحاظ رنگی، رنگ‌های قرمز، سیاه و خاکستری را انتخاب کردیم. رنگ قرمز نشان‌دهنده میل شدید نسبت به چیزی یا کاری است. قرمز رنگ زندگی، عشق، هیجان و قدرت و همچنین رنگ جرأت و جسارت است. در کنار این رنگ، رنگ سیاه را استفاده کردیم که رنگی جدی، باابهت، رسمی و محترم است. خاکستری نیز رنگ عقلانیت است. در سایه این رنگ، افراد، با شخصیت، محترم، مسلط به خود و اهل عمل به نظر می‌رسند و شخصیت آنها تا حدی زیرک و جذاب جلوه می‌کنند. انتخاب این رنگ‌ها به خوبی می‌توانست بیانگر ویژگی‌های هویتی برندیست باشد.
به لحاظ تایپوگرافی، فونت‌های انجمن و روبوتو را به عنوان فونت‌های فارسی و لاتین برندیست انتخاب کردیم. انجمن فونتی است به‌روز، قاطع، دقیق و جدی؛ و روبوتو فونتی است مدرن، ساده و با رویکردی بین‌المللی. این ویژگی‌ها باعث می‌شد تا تایپوگرافی برندیست هم‌خوان با روحیه کلی این برند باشد.

به چه نتیجه‌ای رسیدیم؟

هویت بصری برندیست، یک سیستم یکپارچه و ساده است که توانسته است در تمام نقاط تماس سازمانی این برند با انعطاف‌پذیری بالا پیاده‌سازی شود و تجربه‌ای یکپارچه از ارتباطات این برند با ذی‌نفعان داخلی و برون‌سازمانی خلق کند. سادگی این هویت بصری باعث شده است تا تمامی افراد سازمان بتوانند از آن استفاده کنند و خروجی‌های مورد نیاز خود را بر اساس قواعد تعریف‌شده ایجاد کنند. هویت بصری برندیست در عین حال که روحیه و شخصیت برندیست را به نمایش می‌گذارد، یک سیستم کاملا کاربردی و قابل اجرا است.

  • تاریخ اجرا

    ۱۲ فروردین ۱۳۹۸

Share project