Scroll to top

کمپین دیجیتال چاپ‌آقا


دفتر مرکزی گروه علی بابا

شبکه های اجتماعی

کمپین دیجیتال چاپ‌آقا

درباره برند

چاپ‌آقا استارتاپی است که خدمات چاپ و تولید اقلام چاپی را به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور مشتری ارائه می‌دهد. این شرکت که فعالیت خود را از سال 1394 شروع کرده است، یکی از اولین مجموعه‌هایی است که در این صنعت وارد حوزه آنلاین شده است.

چه مسأله‌ای وجود داشت؟

باتوجه به اینکه رفتار آنلاین در صنعت چاپ، چه از سمت مشتریان و چه از سمت تامین‌کنندگان خدمات بسیار محدود است، چاپ‌آقا برای معرفی خدمات خود و ایجاد آگاهی از برند در میان مخاطبان هدف و فضای استارتاپی کشور، به یک کمپین معرفی احتیاج داشت تا بتواند بازدید از وب‌سایت و سفارش تعدادی از محصولاتِ از پیش تعیین‌شده را افزایش دهد.

چه راه‌حلی ارائه دادیم؟

برای پاسخ به نیاز چاپ‌آقا، کمپینی را در دو فاز تعریف کردیم. تصمیم گرفتیم تا در فاز اول صرفا به معرفی خدمت اصلی چاپ آقا یعنی «چاپ آنلاین» بپردازیم و در فاز دوم، مزیت‌های این خدمت را معرفی کنیم. بر این اساس با ایجاد یک بازی زبانی و استفاده از کلمه «بچاپید» در معنای «چاپ کردن»، شعار «آنلاین بچاپید» را برای فاز اول تدوین کردیم. شعاری که در نگاه اول شوک‌برانگیز است و موجب جلب توجه و کنجکاوی مخاطب می‌شود.
در ادامه بر اساس این شعار، آگهی‌های تبلیغاتی این برند را دیزاین کردیم. در دیزاین این آگهی‌ها سعی داشتیم در عین پای‌بندی به استراتژی کمپین، نگاهی خلاقانه به موضوع داشته باشیم. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، در این آگهی‌ها هربار از نقطه‌نظری متفاوت به موضوع چاپ آنلاین پرداخته شده است.
در فاز دوم، در ادامه استراتژی فاز اول، سه شعار «سریع بچاپید»، «ارزان بچاپید» و «باکیفیت بچاپید» را خلق و به این ترتیب، سه مزیت اصلی چاپ آقا را برای مشتری تشریح کردیم. استراتژی دیزاین، مانند فاز یک، استفاده از تصاویر ساده و صریح برای انتقال سریع پیام به مخاطب، به همراه استفاده حداکثری از رنگ برند برای ایجاد آگاهی نسبت به عناصر هویتی برند بود.

به چه نتیجه‌ای رسیدیم؟

این کمپین به صورت گسترده در رسانه‌های دیجیتال و در قالب تبلیغ و محتوای شبکه‌های اجتماعی، رپرتاژ آگهی، بنرهای اینترنتی، ایمیل‌مارکتینگ و به صورت موردی در رسانه‌های محیطی اکران شد. تدوین استراتژی صحیح، پیاده‌سازی این استارتژی در قالب آگهی‌های تبلیغاتی و اکران گسترده این کمپین در کنار خدمات سئو باعث شد در پایان این کمپین، چاپ‌آقا شاهد افزایش 10 درصدی جستجوی نام برند در گوگل، افزایش 60 درصدی بازدید از وب‌سایت و بهبود قابل‌توجه جایگاه کلمات کلیدی صنعت چاپ در گوگل باشد.

  • تاریخ اجرا

    ۱۲ فروردین ۱۳۹۸

Share project