Scroll to top

هویت بصری برند دابی


دفتر مرکزی گروه علی بابا

برندینگ

هویت بصری برند دابی

درباره برند

دابی یک دستیار صوتی هوشمند فارسی است. اولین محصول فارسی که قصد دارد در این حوزه به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شود. این اپلیکیشن خدمات متنوعی به کاربر ارائه می‌دهد. خواندن اخبار روز، اعلام وضعیت آب‌وهوا، برقراری تماس و فرستادن پیام از جمله خدماتی هستند که هم‌اکنون در دابی قابل استفاده است.

چه مسأله‌ای وجود داشت؟

دابی برای ورود مؤثر به بازار، به هویتی احتیاج داشت که منعکس‌کننده ویژگی‌ها و مزیت‌های آن باشد، با مخاطبان هدف به خوبی ارتباط برقرار کند و در همه نقاط تماس برند، برای مخاطب تجربه‌ای یکپارچه خلق کند.

چه راه‌حلی ارائه دادیم؟

پروژه دیزاین هویت بصری دابی بر اساس «هویت مفهومی» این برند انجام شد. نقطه شروع کار ما شخصیت دابی بود: «دابی برندی است که می‌خواهد با قدرت تکنولوژیک خود دیگران را به این باور برساند که هر کاری ممکن است. دابی شخصیتی است که می‌تواند هرچیزی را که قابل تصور است، خلق کند و رویاها را به واقعیت تبدیل کند.»‌
ما از این ویژگی‌های شخصیتی الهام گرفتیم و عنصر «کلاه شعبده‌باز» را به عنوان لوگوی دابی دیزاین کردیم؛ دابی شعبده‌بازی است که می‌تواند مخاطب را شگفت‌زده کند؛ شعبده‌بازی که فعلا یک خرگوش از کلاهش بیرون آورده است. این ایده نقطه شروع دیزاین بود و بر اساس آن و با توجه به روحیه مدرن و تکنولوژیک دابی، بقیه عناصر هویت بصری این برند را دیزاین کردیم.‌‌ ترکیبی از رنگ سبز و سرمه‌ای را به عنوان رنگ برند و فونت «ایران یکان» را به عنوان فونت اختصاصی برند انتخاب کردیم؛ فونتی که در محیط دیجیتال به خوبی کار می‌کند و روحیه‌ای به‌روز دارد. در ادامه مجموعه آیکون‌های مورد نیاز برای اپلیکیشن دابی را دیزاین کردیم و برای حضور در شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات دیجیتال و چاپی قواعد دیزاین تعریف کردیم. همچنین یک موشن‌گرافیک برای معرفی این برند بر اساس هویت تعریف‌شده دیزاین و تولید کردیم.

به چه نتیجه‌ای رسیدیم؟

در پایان این پروژه، دابی به یک هویت تصویری به‌روز و متمایز دست یافت که ریشه در هویت مفهومی و ویژگی‌های شخصیتی این برند داشت و می‌توانست به خوبی با مخاطبان از پیش تعریف‌شده‌اش ارتباط برقرار کند. دابی با کمک و همراهی ما توانست رابط کاربری اپلیکیشن را به صورت یکپارچه و در داخل تیم خود دیزاین کند.

رسالت ما

دفتـــر مرکزی گروه علیبابـــا، که به ســـاختمان »روز اول« معروف اســـت، در کارخانه نوآوری آزادی واقع شـــده است. علیبابا دو دفتر فروش حضوری و دو ســـاختمان ستادی دیگر هم دارد، امـــا »روز اول« جدیدترین و بزرگترین مقر

  • تاریخ اجرا

    ۱۲ فروردین ۱۳۹۸

  • مهارت های استفاده شده

    ساخت لوگو، هویت بصری

  • سفارش دهنده

    گروه شرکت‌های علی بابا

Share project