Scroll to top

هویت بصری برند نشانت


دفتر مرکزی گروه علی بابا

برندینگ

هویت بصری برند نشانت

درباره برند

نشانت پلتفرم بازاریابی هدفمند در شبکه‌های اجتماعی است که ارتباط صاحبان کسب‌وکار و صاحبان رسانه را تسهیل می‌کند. اين پلتفرم، واسطی است كه كمك می‌کند برندها از طریق اینفلوئنسرهای فعال در شبکه‌های اجتماعی صدای خود را به مخاطبان هدفشان برسانند.

چه مسأله‌ای وجود داشت؟

پلتفرم نشانت برای شروع کار خود به یک هویت بصری منحصربه‌فرد احتیاج داشت که اولا روحیه جوان، شاداب و سرزنده این برند را به مخاطب منتقل کند، و ثانیا بیانگر ساختار پلتفرمی و «شبکه‌ای» این کسب‌و‌کار باشد.

چه راه‌حلی ارائه دادیم؟

پس از برگزاری جلسات استراتژی و ایده‌پردازی، مفهوم «دیده شدن» را به عنوان کانسپت اصلی برند انتخاب کردیم. این مفهوم، بیانگر دغدغه و نیاز هر دو گروه مخاطبان برند است. کسب‌و‌کارهایی که سراغ نشانت می‌آیند، به دنبال این هستند که مشتریانشان از طریق اینفلوئنسرها آنها را «ببینند». از طرف دیگر، اینفلوئنسرها تمام تلاششان را صرف تولید محتوایی می‌کنند که هرچه بیشتر «دیده شود».
بر این اساس، لوگوی تصویری را دیزاین کردیم. این لوگو از دو بخش تشکیل شده است: فرم مردمک چشم که در مرکز لوگو قرار گرفته و بیانگر کانسپت اصلی برند یا همان دیده شدن است؛ و فرم‌های منحنی که در چهار طرف لوگو قرار گرفته‌اند و نمادی از فعالیت شبکه‌ای این پلتفرم هستند. در مرحله بعد، رنگ لوگو را بر اساس هویت تکنولوژیک کسب‌و‌کار انتخاب کردیم. دو رنگ سبز و سرمه‌ای که برای این کار انتخاب شده‌اند، رنگ‌هایی هستند که ارتباط معنایی مستقیم با حوزه تکنولوژی برقرار می‌کنند.

لوگوی نشانت، در عین حال که یادآور فرم لوگوی اینستاگرام است، به لحاظ کانسپت، جزئیات تصویری و رنگ، هویتی متمایز و استراتژیک دارد. این لوگو نقطه شروعی بود برای دیزاین یک سیستم هویت بصری که در تمام نقاط تماس برند بسط پیدا کرد: از وب‌سایت گرفته تا گرافیک شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات چاپی.

به چه نتیجه‌ای رسیدیم؟

در پایان این پروژه، نشانت نه تنها به یک شناسنامه تصویری متمایز، مرتبط و منسجم دست یافت، بلکه با کمک و همراهی ما و بر اساس استانداردها و قواعد دیزاین که برای این برند تعریف کردیم، توانست رابط کاربری وب‌سایت و پنل کاربری خود را به صورت یکپارچه و در داخل تیم خود دیزاین کند.

  • تاریخ اجرا

    ۱۲ فروردین ۱۳۹۸

Share project