Scroll to top

پروژه فرهنگ سازمانی گروه علی‌بابا


دفتر مرکزی گروه علی بابا

کمپین

پروژه فرهنگ سازمانی گروه علی‌بابا

درباره برند

گروه علی‌بابا مجموعه‌ای از شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری و تکنولوژی است که از سال 1392 و با راه‌اندازی وب‌سایت علی‌بابا شکل گرفته و به مرور با اضافه شدن برندهایی مانند جاباما، آلترابو، نابرو، نشانت و چندین برند دیگر به یک هلدینگ بزرگ در این حوزه تبدیل شده است.

چه مسأله‌ای وجود داشت؟

گروه علی‌بابا به مجموعه‌ای از کمپین‌های درون‌سازمانی احتیاج داشت تا بتواند با ایجاد مشارکت در بین کارکنان، آن‌ها را با مفاهیم فرهنگ سازمانی آشنا کند و از این طریق به دورنی‌سازی این فرهنگ کمک کند.

چه راه‌حلی ارائه دادیم؟

برای پاسخ به این نیاز منابع انسانی، ما در برندیست کمپین‌های «آگاهی- فیدبک» را در سه فاز و کمپین «جنابِ عالی» را در یک مرحله طراحی و اجرا کردیم. هدف کمپین فیدبک ایجاد آگاهی در سطح کارشناسی سازمان نسبت به حقوق خود و به ویژه حق فیدبک گرفتن و فیدبک دادن بود. برای این کار در سه مرحله و با استفاده از تصاویر کارشناسان، سرپرستان و مدیران ارشد پیام‌هایی را از زبان آنها به گوش کارکنان سازمان رساندیم؛ پیام‌هایی که چون از زبان خود کارکنان شنیده می‌شد، بیشتر می‌توانست با آنها ارتباط برقرار کند.
در کمپین جنابِ عالی، هدف این بود که به کارکنان یادآوری کنیم که زندگی فقط کار نیست و برای اینکه بتوانند کیفیت بالایی را در زندگی تجربه کنند، باید در همه ابعاد زندگی «عالی» باشند. برای این کار نام «جنابِ عالی» را انتخاب کردیم تا با پیام کمپین ارتباط معنایی برقرار شود و با دیزاین پوسترهایی تعاملی و قابل چرخش در نقاط مختلف سازمان، از کارکنان دعوت کردیم تا رویکردشان را نسبت به زندگی انتخاب کنند: از روزمرگی تا سرزندگی. این شعار کمپین «جنابِ عالی» بود که نوعی دعوت در دل خودش به همراه داشت.

به چه نتیجه‌ای رسیدیم؟

پس از برگزاری این کمپین‌ها، میزان جلسات فیدبک به طرز معناداری افزایش یافت و نکته قابل‌توجه این بود که در اکثر موارد، کارشناسان در تنظیم زمان و برگزاری جلسه فیدبک پیش‌قدم بودند. به عبارت دیگر ما در این کمپین توانستیم یکی از ارزش‌های سازمانی را نه در سطح حرف و شعار، بلکه در محیط واقعی و در عمل پیاده‌سازی کنیم.

  • تاریخ اجرا

    ۱۲ فروردین ۱۳۹۸

Share project