Scroll to top

هویت بصری برند رامونا


دفتر مرکزی گروه علی بابا

برندینگ

هویت بصری برند رامونا

درباره برند

رامونا موسسه خیریه‌ای است که در حوزه فرزندپذیری در ایران فعالیت می‌کند. به طور مشخص اقدامات رامونا عبارت‌اند از: ترویج و تقویت فرهنگ فرزندپذیری، ارائه خدمات آموزشی و حمایتی (حقوقی و روان‌شناسی) و ارائه آموزش‌های فرزندپذیری برای فرزندخواه.

چه مسأله‌ای وجود داشت؟

کاری که رامونا انجام می‌دهد، فراهم کردنی بستری است برای رشد کودکان در محیطی امن و حمایتی. موسسه رامونا برای شروع کار خود به یک هویت بصری متمایز احتیاج داشت که بتواند بیانگر این مفاهیم باشد.

چه راه‌حلی ارائه دادیم؟

پس از برگزاری جلسات استراتژی و ایده‌پردازی، مفاهیم «رشد» و «حمایت» را به عنوان کانسپت‌های اصلی برند انتخاب کردیم. بر این اساس برای لوگو، گیاهی را درون یک فرم دایره‌ای دیزاین کردیم که مانند دو دست حامی دور آن را گرفته است. در اجرای لوگو از فرم‌های قاطع و ایستا استفاده کردیم تا حس «امنیت» را به مخاطب منتقل کنیم؛ و لوگوتایپ را هم با استفاده از همین فرم‌های محکم و در هماهنگی کامل با لوگوی تصویری اجرا کردیم.
به لحاظ رنگی، به سراغ رنگ‌های فیروزه‌ای و بنفش رفتیم و از هرکدام از رنگ‌ها در دو حالت روشن و تیره در لوگو استفاده کردیم تا حس بُعد و پویایی در آن ایجاد کنیم. این دو رنگ در ترکیب با یکدیگر، بیانگر مفاهیم اعتماد، اصالت و آرامش هستند. در پایان با انتخاب فونت سازمانی و تدوین قواعد استفاده از لوگو، تعریف رنگ‌های ثانویه و تنالیته‌های رنگی، قواعد اصلی هویت بصری را برای این برند تکمیل کردیم.

به چه نتیجه‌ای رسیدیم؟

در پایان این پروژه، رامونا به یک سیستم هویت بصری مرتبط، معنادار و متمایز دست یافت، که در ارزش‌های عمیق این موسسه ریشه دارد و می‌تواند در آینده با بسط و پیاده‌سازی در نقاط تماس و ارتباطات برند، نمودی مناسب برای انتقال پیام این برند به مخاطبانش باشد.

  • تاریخ اجرا

    ۱۲ فروردین ۱۳۹۸

Share project