Scroll to top

هویت بصری برند سیمرغ


دفتر مرکزی گروه علی بابا

برندینگ

هویت بصری برند سیمرغ

درباره برند

سیمرغ یک نهاد خیریه است که مأموریتش ارائه خدمات رایگان در حوزه سفر و اقامت است. به طور مشخص، خدمات سیمرغ شامل عرضه رایگان بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس و همچنین رزرو رایگان هتل و اقامتگاه برای بیماران و نیازمندان می‌شود.

چه مسأله‌ای وجود داشت؟

سیمرغ به یک لوگو و هویت بصری احتیاج داشت که بتواند پیام این موسسه را در قالب عناصر هویتی به مخاطب منتقل کند. این پیام در دو کلمه خلاصه می‌شد: شادی و امید. از طرفی، این هویت بصری باید به‌ گونه‌ای دیزاین می‌شد که بتواند در ارتباطات سازمانی این برند، باعث تمایز آن از سایر موسسات خیریه شود.

چه راه‌حلی ارائه دادیم؟

پس از برگزاری جلسات استراتژی و ایده‌پردازی، به دو مفهوم اصلی رسیدیم: «امید» و «پرواز». امید، پیام اصلی برند بود و پرواز، نمادی برای حوزه فعالیت آن (سفر). بر این اساس، برای لوگو، پرنده‌ای را دیزاین کردیم که با بقیه پرنده‌های «عادی» فرق داشت. این پرنده، یک اوریگامی است که انسان با دست خودش ساخته است و از امید او برای پرواز حکایت می‌کند. در ادامه، رنگ سازمانی را با توجه به همان دو مفهوم اصلی انتخاب کردیم.آبی، رنگ آسمان است و آسمان بستری است برای پرواز. آبی، روشن است و نوید یک آینده روشن را می‌دهد. برای تکمیل پالت رنگی، رنگ سرمه‌ای را اضافه کردیم تا بتوانیم در کنار رنگ آبیِ روشن، کنتراست رنگی ایجاد کنیم. پس از مشخص شدن عناصر اصلی هویت‌ساز، دیزاین اوراق اداری و اقلام سازمانی مورد نیاز این برند را انجام دادیم. در این مرحله ایده اصلی هویت بصری را متناسب با هر رسانه بسط و توسعه دادیم.

به چه نتیجه‌ای رسیدیم؟

خروجی این پروژه توانست به خوبی در نقاط تماس اصلی برند (اوراق اداری، وب‌سایت و گرافیک شبکه‌های اجتماعی) بنشیند و هویتی متمایز برای موسسه سیمرغ در بین سایر موسسات خیریه بسازد. چنان‌که ذی‌نفعان این موسسه بارها به این تمایز و تاثیر خوبی که ابزارهای ارتباطی سیمرغ بر آن‌ها گذاشته است اشاره کرده‌اند. «اوریگامی» از بازه نرمال لوگوهای موسسات خیریه خارج است و همین عامل باعث می‌شود هویت این موسسه به چشم بیاید.

  • تاریخ اجرا

    ۱۲ فروردین ۱۳۹۸

Share project