Scroll to top

تحقیقات بازاریابی

سرمایه‌گذاری روی کدام دسته از مشتریان درآمد بیشتری به همراه می‌آورد؟ مخاطبان ما در کدام کانال‌ها بیشتر حضور دارند؟ جایگاه برندمان در صنعت کجاست؟ چگونه اثربخشی تبلیغات خود را افزایش دهیم؟ اینها سوالات مهمی هستند که هر برندی باید از خود بپرسد و پاسخش را داشته باشد.

بازاریابی یک مسیر پرپیچ‌وخم و دشوار است؛ مسیری پر از موانع ریز و درشت و بیراهه‌های بسیار. بی‌گدار به‌آب زدن در این مسیر می‌تواند منابع کسب‌وکار شما را هدر بدهد. تحقیقات بازاریابی مانند چراغی است که مسیر بازاریابی را برای شما مثل روز روشن می‌کند؛ اینکه کجا می‌توانید ریسک کنید، روی کدام کانال سرمایه‌گذاری کنید، کدام بازار را هدف بگیرید و چگونه از منابع خود به بهترین نحو استفاده کنید.

بخش‌بندی و تعیین بازار هدف

مشتریان محصولات شما به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند و هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خودشان را دارند. با شناخت بازار و استفاده از ابزارهای تخصصی تحلیل برای بررسی دقیق این بخش‌ها، بازار هدفتان تعیین خواهد شد.

شناخت بازار و رفتار مصرف‌کننده

در یک کلام، بازاریابی یعنی شناخت نیاز مشتری و پاسخ به آن. شناخت بازار و رفتار مصرف‌کننده یکی از مهم‌ترین تحقیقاتی است که باید انجام می‌شود. اصلا تا زمانی که بازار و مصرف‌کننده را نشناختید آب هم نخورید!

سنجش شاخص خالص ترویج‌کنندگان (NPS)

این شاخص نشان می‌دهد که مشتریانتان چقدر شما را به دیگران معرفی می‌کنند. با مقایسه این شاخص در صنعت خود می‌توانید یک تحلیل کلی از وضعیت کسب‌وکار خود داشته باشید، تجربه مشتری را ارزیابی کنید و آن را بهینه کنید.

سنجش آگاهی از برند

اگر ندانید برند شما کجای صنعت ایستاده،‌ پس چطور می‌خواهید استراتژی‌های دقیق تدوین کنید؟ با تحقیقات «تشخیص برند» و «یادآوری برند» هم جایگاهتان در بازار مشخص می‌شود، هم خوراک لازم برای قدم‌های بعدی را دارید.

سنجش رضایت مشتریان (کانو)

مدل کانو ابزاری قدرتمند برای استخراج نیازهای آشکار و پنهان کاربران و طبقه‌بندی آنهاست. با این روش می‌توانید ارتباط ویژگی‌های محصول و رضایت مشتریان را بسنجید و متوجه شوید هر کدام از آنها چه تاثیری بر مشتری دارد.

سنجش کیفیت خدمات (سروکوال)

اگر کسب‌وکار خدماتی دارید و نتوانید کیفیت خدماتتان را سنجش و بهینه کنید، قافیه را باخته‌اید! «رضایت مشتریان» از مهم‌ترین نمودهای کیفیت است که توسط متد دقیق سروکوال سنجیده می‌شود تا زمینه‌ساز بهبود کیفیت شود.

تدوین پرسونای مشتری

آیا مشتریان فعلی‌تان همان مشتریان هدفی هستند که در ذهن داشتید؟ شناخت پرسونا به شما کمک می‌کند که مشتریان فعلی خود را به‌طور کامل بشناسید و با توجه به نیازها و خواسته‌های آنان محصولات خود را توسعه دهید.

سنجش اثربخشی تبلیغات

تبلیغات غیراثربخش شبیه دور ریختن منابع است! شاخص اثربخشی، ارزیابی درستی از تاثیر پیام‌های تبلیغاتی روی مخاطب ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعف آگهی را شناسایی و برطرف کنید و روی نقاط قوت تمرکز کنید.